Darwin in de achtertuin

Op ontdekkingsreis in je eigen stad

Een pleidooi voor het behouden van biodiversiteit vol tips en tools om als amateur-wetenschapper de stad te verkennen en de ecosystemen om je heen beter te begrijpen.

In iedere stedeling schuilt een bioloog. Dat is de boodschap van Menno Schilthuizen, die je met dit boek uitnodigt om op ontdekkingsreis te gaan in je eigen stadse omgeving. We hebben tegenwoordig allemaal de nieuwste wetenschappelijke technologieën binnen handbereik. Dus gebruik bijvoorbeeld je smartphone als microscoop om de zeldzame metselbij te bestuderen, die haar nest bouwt in lege slakkenhuizen.

Schilthuizen schreef een wervelend betoog voor elke natuurliefhebber in een tijd waarin de meeste mensen leven in een betonnen jungle en zelden verder komen dan het stadspark. Want wie de ecosystemen om zich heen begrijpt, zet een belangrijke stap in een van de grootste uitdagingen van dit moment: het behouden van biodiversiteit.

Lees meer
24,99

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

Bindwijze
Paperback

Bekijk Ebook

Op voorraad
  • Gratis verzending
  • Op werkdagen voor 20.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij boekenwereld.com, onze eigen webwinkel.

  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789045051512
  • Pagina's: 384 pagina's

Dit boek in de media

‘Een inspirerend pleidooi.’

Onkruid

Menno Schilthuizen

Menno Schilthuizen

Menno Schilthuizen (1965) werkt als evolutiebioloog en -onderzoeker aan Naturalis Biodiversity Center in Leiden en als hoogleraar aan de Universiteit Leiden. Hij schrijft regelmatig over evolutie en biodiversiteit voor onder ander NRC, Scientific American en Science. Via wetenschappelijk reisbureau Taxon Expeditions kun je met hem mee op expeditie in binnen- en buitenland. Met Darwin in de stad won hij in 2018  de Jan Wolkers Prijs voor het mooiste natuurboek van het jaar. 

(foto: Jan Schilthuizen)

Meer boeken van deze auteur
Geverifieerd door MonsterInsights